DOĞANIN LABİRENTİ-SEMRA AY ÇIRPAN RESİM SERGİSİ

Bireyin temel ihtiyacı olan doğa, teknoloji ve sanayileşmenin getirdiği günlük yaşam pratikleri içerisinde perdelenerek, unutturulmuş durumdadır. Bu durum beraberinde iletişim biçimleri ve yaşam normlarını da etkilemiş, doğadan uzak bir yaşam biçimini dayatmıştır. Sergide, geleneksel pentür tekniği ile yapılan resimlerin yanı sıra yerleştirmeler ile izleyicinin varlığını ve doğa ile olan ilişkisini deneyimlemesi hedeflenmektedir.

Özellikle derin bir perspektif duygusu içerisinde verilmeye çalışılan doğa ve mekân görüntüleri, hızla tüketilmeye devam edilen doğa ve doğal kaynaklara dikkat çekmeyi amaçlamaktadır. Resimlerde yer yer grafik bir kurguyu da anımsatan görüntüler insanın, hızlı yükselmeye devam eden metropoller arasındaki sıkışmışlık duygusundan kopup, özgürlüğe kavuşma hayalini kurgulamaktadır. Eserler yolu ile izleyicinin, asıl ilham kaynağı olan doğaya duyduğu özlemi anımsaması istenmektedir.

Dostoyevski’nin, “Tabiata karşı işlenen bir suçun intikamı, insan adaletinden daha zorlu olur” sözünden ilham alarak hazırlanmış olan sergi doğa üzerinden bir farkındalık yaratmayı amaçlamaktadır.

Sergi, 17 Ocak- 4 Şubat 2017 tarihleri arasında Galeri A’da izlenebilir.

Açılış Kokteyli : 17 Ocak 2017 Saat:18:30110