“3 ODA 1 SALON” Cam Heykel Sergisi

_tln3702

Cama Yansıyan Kadınlar “Üç Oda Bir Salon”

“Hak verilmez alınır. Eğitim politikalarının, süregelen ahlaksal etiklerin, kadının lehine tavır almalarını beklemeye son verdik. Erkek egemen toplumun çalışmayan bütün sistemlerinin, yine erk tarafından kendisini düzeltmesini beklemenin faydasız sabrını hızla bir kenara bırakıp, kontrolü elimize almamızın zamanı geldi. Kadın varlığımızın, toplum içindeki kısmına dair söyleyeceklerimiz artık başka ellerin insafında değil.

Kırılganlaştırılan bedenlerimize ve ruhlarımıza itibarlarını aklımızın gücüyle iade ediyoruz. Bugün suya sabuna değmeyen, başka bir kadının acısına kayıtsız kalan, kadın hareketine omuz vermeyen taraftaki son günümüz. Artık hayallerimiz üç oda bir salonla sınırlı değil.”

Tülin Yiğit Akgül

Tülin Yiğit Akgül, cam eserlerden oluşturduğu 6. solo sergisinde, kadın dünyasını cam üzerinden ifade ediyor. Camın kırılganlığına rağmen zamana meydan okumasını, onun mistik ve büyülü yönünü bu empatide kullanıyor.

Farklı tekniklerin bir arada yorumlandığı sergide, negatif rölyefler, kalıba üfleme heykeller, kaplar ve 77 adet takunya üzerine giydirilmiş bir video enstalasyon bulunuyor.

Sergiyi, Galeri A’da 9 Aralık 2016 / 7 Ocak 2017 tarihleri arasında izleyebilirsiniz.

1-1 3-1jpeg